KOZAN HABER SİTESİNE VE KUYTUCAK KÖYÜNE HOŞ GELDİNİZ -

Belediye Başkanı Kazım ÖZGAN Kuytucak Karapınar Köyünde

Mustafa BAL
Mustafa BAL
  • 16.08.2013
  • 1.805 kez okundu

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın Kuytucak Köyünde vatandaşlara yeni düzenlemeyle getirilen Büyükşehir Belediye kanunu anlattığı ve köylülerin sorunlarını dinlediği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Özgan, Kuytucak köyündeki Camiide düzenlediği toplantıda, köylerdeki seçmenlerin büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları için de oy kullanacaklarını hatırlatarak, yeni büyükşehir yasasıyla gelen değişiklikleri anlattı.

Özgan, Kuytucak köyü Karapınar mahallesindeki camii bahçesindeki toplantıda ise köyün içme suyana değindi. Köylüler Özgan‘a su problemlerinin olduğunu anlattı.

Köy Ağzası Mehmet Bal topbaç lakabı ile Özgan’dan suyun kaynağına 30 metrelik bir yola ihtiyacın olduğunu ve bir kaç metre su gözünün derinleştirilmesi gerektiğini anlattı.
Kazım ÖZGAN bunun için gerekenleri yapması üzere İl Özel İdaresi Başkanına Bilgi verdi.
İl özel idare başkanı dozerlerın ve iş makınaların şuanda burada olmadığını yaklaşık olarak bir ay gibi bir zaman zarfında geleceğini ve geldiğinde yardımcı olacağını anlattı.

Ayrıca Özgan, Orman İşletmesinden gerekli izinleri alacağını belirtti.
Köyün imamı Nihat GÜLEÇ ise Başkan Özgan ve AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Bilgili‘ye köyün sorunlarını aktararak, karapınar mezarlığında cenaze namazı için yapaılan alanda eksiklerin olduğunu ve bu eksiklere asfalt yada parke taşı ile üzerinin kapatılması için çinko’ya ihtiyaç olduğunu söyledi.Son olarakta köyümüzde bir müsafir ağırlayacak yerin olmadığını daha doğrusu var ama düzenleme gerektiğini bildirerek Karapınar köyünün su kaynağı olan Göz‘un restore edilerek mersiye alanına dönüştürülmesini istedi.

Özgan bu konu için iki güne kadar gerekli mazemelerin temin edileceğinin sözünü verdi ayrıca köyümüzün ilk okulunun bir lojmana ihtiyacı olduğunuda belirten ağzaya bu bizim işimiz değil ama yinede milli eğtim bakanlığı ile bizzat görüşeceğini bildirdi.

Köyün ihtiyar heyet üyelerinden uzun emir de köyün elektrik trafosunun artık küçük geldiğini ve kaldırmadığını başkana bildirmesi üzerine başkan köylü halkı gözü önünda kozan tedaş müdürünü arayarak durumu izah etti.
Özgan, toplantıdan önce erkek çocuklara araba kız çocuklara ise bebek oyuncak dağıttı.
Toplantılara AK Parti ilçe Başkanı Yusuf Bilgili, İl Genel Meclis Üyesi Hadi Tekdemir, Belediye Meclis Üyesi ile bazı AK Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı. – Adana Kozan Kuytucak Köyü Karapınar Mahhallesi
HABER: Mustafa BAL

Kazım ÖZGAN KUYTUCAK KARAPINAR KÖYÜNDE
Kazım ÖZGAN KUYTUCAK KARAPINAR KÖYÜNDE
Kazım ÖZGAN KUYTUCAK KARAPINAR KÖYÜNDE

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bal - Koz Web Tasarım