KOZAN HABER SİTESİNE VE KUYTUCAK KÖYÜNE HOŞ GELDİNİZ -

BİOTEK Tohum Kozanlı çiftçilere tanıtıldı

BİOTEK Tohum Kozanlı çiftçilere tanıtıldı

  • 28.07.2015
  • 1.560 kez okundu

BİOTEK Tohum Kozanlı çiftçilere tanıtıldı

Yüzde yüz Türk sermayesi olan ve merkezi Konya’da bulunan BİOTEK Tohumculuk firması Kozanlı çiftçiler ile bir araya geldi.

Yüksekören Mahallesinde gerçekleşen tarla günü toplantısına BİOTEK Tohumculuk firma yönetim kurulu üyesi Mertcan Özen, Satış ve Pazarlama Müdürü Serkan Uslu, Çukurova Satış Sorumlusu Ramazan Gültekin, Adana Distribitörü Öz-Gül Tarım sahibi Ziraat Mühendisi Resul Köşker, Kozan Bayii Yılmaz Tarım işletmecisi Yılmaz Karaduman ile İlçe Tarım Müdürü Bülent Tanrıverdi, emekli bakanlık müfettişi Zeki Ertürk ile çok sayıda çiftçi ve köylü vatandaş katıldı.
Programda çiftçileri hem bilgilendiren hem de ürünleri hakkında bilgi veren Biotek Tohumculuk yetkililerine teşekkür eden ve ülkemizdeki yağlık ayçiçek yetiştirilmesinin önemine ve üretimine değinen İlçe Tarım Müdürü Bülent Tanrıverdi damlama sulama sisteminin de önemine değinerek özellikle Kozan ve bölgesinde Ayçiçeği üretiminin oldukça fazla olduğunu, bu üretimin devlet tarafından desteklendiğini ve ayçiçeği üretiminde dikkat edilmesi gereken hususlara değindi.
BİOTEK Tarım Satış ve Pazarlama Müdürü Serkan Uslu; “2001 yılında kurulan BİOTEK Tohumculuk sebze, tarla ve yem bitkileri tohumlarının ıslahı, üretimi, yurtiçi ve yurtdışında pazarlanması konularında faaliyet göstermektedir. BİOTEK Tohumculuk, kurulduğu günden bu yana tohum pazarının ihtiyaçlarına göre gelişme göstermiş, 2004 yılında Tarım Bakanlığı tarafından verilen sebze ve tarla bitkileri tohumları konusunda “Araştırmacı Kuruluş” ünvanını almış ve kendi Ar-Ge çalışmalarını yapmaya başlamıştır. Önce kalite anlayışıyla başlayan BİOTEK tohum ve tohumculuk konularında bütün yenilikleri takip ederek kalite konusunda gereken titizliği göstermek adına ISO 90001:2008 kalite yönetim belgesini almış ve çalışmalarını bu doğrultuda sürdürmektedir. BİOTEK Tohumculuk her geçen yıl artırmakta olduğu üretim ve işletme kapasitesi ile birçok standart ve hibrit tohum çeşidi ile Türkiye’nin lider tohum firmaları arasında yerini almıştır. 2012 yılında Konya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 5000 metrekare kapalı alana sahip yeni fabrikasına taşınan BİOTEK Tohumculuk tesislerinde tohumlarını ulusal ve uluslar arası tohum standartlarına uygun şekilde üretmekte ve ekime hazırlamaktadır. BİOTEK Tohumculuk tohum pazarını sürekli iyileştirmeyi, tesisleşmeyi, yeni çeşitler geliştirmeyi ve uluslar arası pazarda kendine önemli bir yer bulmayı hedef edinmiştir. BİOTEK Tohumculuk seçkin üreticilerle ve konusunda tecrübeli personeli ile üretim yaparak sektörde, mevcut en iyi ürünü ve hizmeti sunmak için çalışmaktadır” dedi.
Tarsan 1018 F1 yağlık ayçiçeği tohumu hakkında da bilgi veren BİOTEK Tohumculuk Satış ve Pazarlama Müdürü Uslu; “Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından ıslah edilmiş bir hibrit çeşittir. Yüksek verimli, Türkiye’nin en erkenci çeşididir. Yağ oranı yüzde 46 ile 52 arasındadır. Kendine döllenme kapasitesi yüksek, tablası ortasına kadar dolu ve sıkıdır. Verem otunun eski ırklarına dayanıklı, yeni ırklara karşı toleranslıdır. Uygun bakım şartlarında; sulu tarımda 350-400 kg/dekar, kıraç tarımda 180-300 kg/dekar verim alınabilmektedir. Tablası tam eğik olduğu için kuş zararına karşı kendini korur” diye konuştu.
BİOTEK Tohumculuk firma yetkilileri tarafından ilk olarak davetlilere ve köylü vatandaşlara ikramlarda bulunuldu. İkramların ardından BİOTEK Tohumculuk firması yetkilileri tarafından ayçiçek tarlasında çiftçilere ayçiçeğinde en fazla üretimin nasıl alınabileceği ve ayçiçeğinin hastalıklara karşı korunması ve ürünün yetiştirilmesinde gerekli aşamalar hakkında uygulamalı olarak bilgi verildi.
BİOTEK Tohumculuk yüzde yüz yerli ve Türk üretimi olup, Türkiye genelinde distrübitörlüğü ve 8000’in üzerinde bayisi bulunmaktadır. Yurt dışında ise 16 ülkeye ihracat yapmaktadır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında çiftçilerin tercihi haline gelen BİOTEK Tohumculuk firması tarafından tarla bitkileri,sebze, çim tohumları ve taban gübresi üretimi gerçekleştirmektedir. Firmanın Adana distribütörlüğünü Öz-Gül tarım Ziraat Mühendisi Resul Köşker yaparken, Kozan bayiliğini ise Yılmazlar Tarım Yılmaz Karaduman yapmakta olup, firma ile iletişim kurmak isteyen çiftçilerin bayi veya distribütörlükler ile iletişime geçmeleri ya da www.biotektohum.com.tr  ile , www.öz-gültarim.com.tr adresinden, Çukurova Satış Sorumlusu Ramazan Gültekin 0532 344 81 29 veya BİOTEK Tohumculuk fabrika iletişim 0332 345 12 56 nolu telefondan da ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilecekleri kaydedildi.
 
 
 

Etiketler: / / / /

Kozan(Sis)da FETÖ/PDY Kapsamında 6 Memur Görevinden İhraç Edildi
675 sayılı KHK ile 9630 kamu personeli / memur ihraç edildi.
Otomobil  Koyun Sürüsüne çarptı 10 Koyun Telef Oldu
Kozan Adana karayolu Tırmıl mevkisinde meydana gelen kazada otomobil koyun sürüsünün içine daldı 10 koyun telef oldu.
Kozan(Sis) Belediye sporun Yeni Hocası Belli Oldu
Kozan Belediye spor’da teknik direktör Mersud Demirovic in istifası ile boşalan teknik direktörlük görevine Yavuz İncedal getirildi.
Başkan Sağmen’den bilgilendirme toplantısı
Kozan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanlığı üyeleriyle ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Salim Gültekin; “Her şeyden önce güven inşa ediyoruz”
Adana’da ve Kozan’da inşaat sektöründe önemli yatırımlara imza atan, kalitesi ve özgüven ile hemşerilerinin güvenini kazanan Özgül Gayrimenkul Kozan’a önemli...
Hekimoğlu Eczanesi Açıldı
Kozan merkezde eczane sayısına bir yenisi daha eklendi.
Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.
Gelin Arabası İle Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü 3 Yaralı
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında gelin arabası ile otomobil çarpıştı.Kazada 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.
Kozan(Sis) Belediyesi araç filosuna iki yeni çöp toplama kamyonu ekledi
Büyükşehir Yasası kapsamında 15 merkez mahallenin yanı sıra 88 kırsal mahalleye de hizmet götüren Kozan Belediyesi’nin çöp toplama kamyonları hizmet...
Kozan(Sis)’da kamyonet bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 Ölü
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatının kaybetti.
Orman Yangını Kontrol altına alındı
Kozan'da dün akşam başlayan orman yangını söndürme çalışmaları aralıksız havadan ve karadan devam ederken yangının sabah saatlerinde kontrol altına...
Kozan(Sis)’da  Orman Yangını
Kozan ‘da gece çıkan orman yangını rüzgarın etkisi ile büyüyor.Yangın nedeniyle 3 köy korku içersinde bekleyişleri devam ediyor.
Kozan(Sis)’da Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 Yaralı
Kozan'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü.2’si ağır üç kişi de yaralandı.
Öğrenci servisi ile Cezaevi minibüsü kaza yaptı: 5 yaralı
Kozan’da öğrenci servisi ile cezaevine ait minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında öğrenci servisinde bulunan beş öğrenci yaralandı.
Kozan(Sis)’da Traktör takla attı: 1 yaralı
Kozan’a bağlı Çandık mahallesinde traktör takla attı traktör sürücüsü yaralandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bal - Koz Web Tasarım