KOZAN HABER SİTESİNE VE KUYTUCAK KÖYÜNE HOŞ GELDİNİZ -

Fikret Doğan atom karınca gibi

‘Bir şey değişti, herşey değişecek’ sloganıyla yola çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yakın çalışma arkadaşlarından olan Fikret Doğan, adeta ATOM KARINCA gibi.

Fikret Doğan atom karınca gibi

  • 27.04.2016
  • 589 kez okundu

Fikret Doğan atom karınca gibi

Başkan Danışmanı Doğan, mesai mefhumu tanımaksızın, günün neredeyse büyük bir bölümünü vatandaşlarla içiçe geçiriyor. Makamında oturmayı sevmeyen Doğan, Büyükşehir Belediyesi brimlerinin gerçekleştirdiği çalışmaları bizzat sahada izleyip, yetkililerden bilgi alırken, hafta sonları yakın köy ve mahallelere giderek muhtar ve vatandaşlarla birebir görüşmeler yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında görüştüğü kişilere bilgi veren Fikret Doğan, görüştüğü kişilerden de ilk ağızdan sorunlar ve çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunuyor.

Elinde kağıt ve kalem sürekli olarak not alan Fikret Doğan, gördüğü eksiklikleri not ediyor. Muhtarlar aracılığıyla kendisine iletilen sorunları defterine kaydediyor. Kendisine iletilen sorunların çözümü için çaba sarfediyor. 

Fikret Doğan’ın hızına yetişmek adeta mümkün olmuyor. Her hafta farklı bir yerde. Kahvehane, çay ocağı, muhtarlık, düğün salonu, park ve bahçeler gibi insanların toplu oldukları yerlere giderek, toplumun tüm kesimlerinin nabzını tutmaya çalışan Fikret Doğan, aynı zamanda Büyükşehir Belediye Başkanı’nın gözü-kulağı gibi. 

Kendisinin diğer bürokratlardan farkı olduğunu her fırsatta dile getiren Doğan, “Adanalı iradesini sandığa yansıttı. Başkanımız Hüseyin Sözlü’yü seçti. Büyükşehir Belediye Yasası ile birlikte hizmet ağı genişleyen Büyükşehir Belediyesi olarak devletin imkanlarından ve yatırımlarından faydalanamadığımız için, imkanlar dahilinde gerçekleştirdiğimiz çalışmaları da en iyi şekilde topluma duyurmak zorundayız. Ayrıca öncelik sırasına göre imkanlar paralelinde acil çözüm bekleyen sorunlara eğilirken, vatandaşların da görüşlerine ihtiyacımız var. Kendimizi ne kadar ifade edebilirsek, elimizdeki imkanlarla neleri yapabileceğimizi anlatabilirsek, vatandaşlarla irtibat halinde olup onların da sorunların çözümüne katkı koymaları için imkan sağlarsak o kadar başarılı olabiliriz. Önceki dönemlerde başkanlar kentiçi makyajlarla yetinip, büyük ölçekli projelere ağırlık vermezdi. Ancak hizmet götürülmesi gereken saha genişledi. Diğer ilçeler artık merkez ilçe haline geldi. İl Genel Meclisleri feshedildi. Köyler mahalle statüsüne çekildi. Alt ve üst yapı yatırımları Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandı. Eldeki mevcut imkanlar ise aynı oranda büyümedi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü, tüm bunlara rağmen mazeret üretmeyip hizmet üretebilmek için büyük bir çaba harcıyor. Bizim de Başkanımızın hizmet hızına ayak uydurmamız, yapılan hizmetleri vatandaşa en iyi şekilde anlatabilmemiz lazım. Ben de bu doğrultuda çalışmalarımı sürdürüyorum” dedi.

Etiketler: / / / /

Kozan(Sis)da FETÖ/PDY Kapsamında 6 Memur Görevinden İhraç Edildi
675 sayılı KHK ile 9630 kamu personeli / memur ihraç edildi.
Otomobil  Koyun Sürüsüne çarptı 10 Koyun Telef Oldu
Kozan Adana karayolu Tırmıl mevkisinde meydana gelen kazada otomobil koyun sürüsünün içine daldı 10 koyun telef oldu.
Kozan(Sis) Belediye sporun Yeni Hocası Belli Oldu
Kozan Belediye spor’da teknik direktör Mersud Demirovic in istifası ile boşalan teknik direktörlük görevine Yavuz İncedal getirildi.
Başkan Sağmen’den bilgilendirme toplantısı
Kozan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanlığı üyeleriyle ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Salim Gültekin; “Her şeyden önce güven inşa ediyoruz”
Adana’da ve Kozan’da inşaat sektöründe önemli yatırımlara imza atan, kalitesi ve özgüven ile hemşerilerinin güvenini kazanan Özgül Gayrimenkul Kozan’a önemli...
Hekimoğlu Eczanesi Açıldı
Kozan merkezde eczane sayısına bir yenisi daha eklendi.
Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.
Gelin Arabası İle Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü 3 Yaralı
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında gelin arabası ile otomobil çarpıştı.Kazada 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.
Kozan(Sis) Belediyesi araç filosuna iki yeni çöp toplama kamyonu ekledi
Büyükşehir Yasası kapsamında 15 merkez mahallenin yanı sıra 88 kırsal mahalleye de hizmet götüren Kozan Belediyesi’nin çöp toplama kamyonları hizmet...
Kozan(Sis)’da kamyonet bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 Ölü
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatının kaybetti.
Orman Yangını Kontrol altına alındı
Kozan'da dün akşam başlayan orman yangını söndürme çalışmaları aralıksız havadan ve karadan devam ederken yangının sabah saatlerinde kontrol altına...
Kozan(Sis)’da  Orman Yangını
Kozan ‘da gece çıkan orman yangını rüzgarın etkisi ile büyüyor.Yangın nedeniyle 3 köy korku içersinde bekleyişleri devam ediyor.
Kozan(Sis)’da Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 Yaralı
Kozan'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü.2’si ağır üç kişi de yaralandı.
Öğrenci servisi ile Cezaevi minibüsü kaza yaptı: 5 yaralı
Kozan’da öğrenci servisi ile cezaevine ait minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında öğrenci servisinde bulunan beş öğrenci yaralandı.
Kozan(Sis)’da Traktör takla attı: 1 yaralı
Kozan’a bağlı Çandık mahallesinde traktör takla attı traktör sürücüsü yaralandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bal - Koz Web Tasarım