KOZAN HABER SİTESİNE VE KUYTUCAK KÖYÜNE HOŞ GELDİNİZ -

Kalepark Hastanesi bir ilke daha imza attı

Kozan’da hastalarına hizmet veren Özel Kalepark Hastanesi hastalarına vermiş olduğu başarılı sağlık hizmetleri ile takdir toplamaya devam ederken uygulamış olduğu bir anestezi yöntemi ile Akdeniz Bölgesinde bir başarıya daha imza attı.

Kalepark Hastanesi bir ilke daha imza attı

  • 29.10.2016
  • 581 kez okundu

Kalepark Hastanesi bir ilke daha imza attı

Kozan(Sis)’da hastalarına hizmet veren Özel Kalepark Hastanesi hastalarına vermiş olduğu başarılı sağlık hizmetleri ile takdir toplamaya devam ederken uygulamış olduğu bir anestezi yöntemi ile Akdeniz Bölgesinde bir başarıya daha imza attı.

Safra kesesinde taş ve iltihap teşhisi konan ve ameliyat olması gereken ancak genel anestezi (tamamen bilinci kapalı) olarak ameliyat olması gerekirken sağlık sorunları nedeniyle bölgesel anestezi (belden aşağı uyuşturularak) ameliyat olan Mehmet Yılmaz(60) isimli hasta ameliyat riskli olmasına rağmen doktorlarının yoğun çabası ile bölgemizde ilk defa uygulanan bir anestezi yöntemi ile sağlığına kavuştu.

Hastalığı nedeniyle genel anestezi olması gerekirken sağlık sorunları nedeniyle ilk defa bölgesel anestezi olan ve bilinci açık bir şekilde ameliyat olarak sağlığına kavuşan Mehmet Yılmaz; “Safra kesesinden ameliyat oldum. Burada tamamen uyuşturarak ameliyat olamıyordum. Belden uyuşturarak ameliyat yaptılar. Çok rahatım yani çok memnunum ameliyat çok güzel geçti. Safra kesesinde taş ve çamur vardı bu yüzden ameliyat oldum. Belden aşağı uyuşturularak doktorlarımız o şekilde ameliyat etti. Bilincim tamamen kapalı olarak ameliyat olamıyordum. Riskli bir ameliyat olduğu için belden aşağıyı uyuşturarak öyle bir ameliyat yaptılar. Çok rahatım ve iyiyim. Doktorlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hasta Mehmet Yılmaz’ın oğlu Serhat Güner Yılmaz; “Safra kesesinden babam ameliyat oldu. Bildiğim kadarıyla babamın safra kesesinde taş varmış. Riskli bir ameliyat dediler. Tamamen uyutulup ameliyat olamamış. Belden aşağı uyuşturularak ameliyat olmuş. Şuan durumu çok iyi. Doktorlarımıza teşekkür ediyoruz.” diye kaydetti.

Hasta Mehmet Yılmaz’ın kızı Hatice Aktaş; “Babam safra kesesinden rahatsızdı. Doktora gösterdik ameliyat olması gerekti. Safra kesesi ameliyatı için tamamen uyuşturulamadı belden aşağısı uyuşturuldu. Bir korku ve bir üzüntü içinde babamın ameliyat olmasını bekledik. Şuan durumu çok iyi” şeklinde konuştu.

Hasta Mehmet Yılmaz’ın gelini Zeynep Yılmaz ise; “Kayınbabam safra kesesi rahatsızlığı ile geldi. O da riskli bir ameliyattı. Bilinci tamamen kapalı olarak ameliyat edilemediği için belden uyuşturularak ameliyat oldu. Şuan iyiyiz. Memnunuz” dedi.

Hastayı genel anestezi yerine hastanın sağlık sorunları nedeniyle bölgesel anestezi yapan Özel Kalepark Hastanesi’nde görevli Anestezi ve Yoğun Bakım Uzmanı Nilgün Yaşar; “Hastamız safra kesesinde taş iltihap nedeniyle laparaskopik kolesteklomo planlanan bir hastaydı.  Halk arasında kapalı ameliyat dedikleri ameliyat olması gerekti. Hastamızın ufak tefek tıbbi sorunları da vardı. Akciğer problemi olsun benzer problemler. Boyunun kısa olmasından dolayı entübasyon problemide vardı. O bölgeyi çok fazla zorlamak istemedik cerrahımızla konuştum. Bu ameliyatı bölgesel anestezi yapalım dedim. Ortopedinin ameliyatları hemen hemen bacak diz bu tip ameliyatlarda bu yöntemi kullanıyorduk. Cerrahımız olur deyince biz hastamızı yan çevirdik ve uyandırmıştık zaten. Hastamız uyanık olarak hiçbir rahatsızlık hissetmedi. Bu tip şeylerde çokta geciktirmek istemedik ameliyatı. Bu tip ameliyatlarda belden aşağı uyuşturma yöntemi çok kullanılan bir yöntem değil. Anestezi  alması riskli hastaları da rahatlıkla bu tip ameliyatı olabilirler. Halk arasında belden aşağı uyuşturma diyorlar. Biz anestezi olarak bölgesel anestezi diyoruz. Biraz seviyeyi yüksek tuttuk ve hastamızı rahatlatacak şekilde ameliyatı yaptık. Hastamızın bir takım problemlerinden dolayı genel anestezi olması riskliydi. Bizde hastamızı bölgesel anestezi dediğimiz halk arasında belden aşağı uyuşturarak ameliyatını gerçekleştirdik. Genelde bu tip ameliyatlarda hastalarımız ağrı duyabilir diye tamamen uyutuyorduk” şeklinde ifade etti.

Riskli olmasına rağmen hastanın sağlığı için bölgesel anestezi ile ameliyatı gerçekleştiren ve bir başarıya imza atan Özel Kalepark Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Mustafa Eren; “Bu hastam daha önce geldi bana. Safra taşı vardı ameliyat olmayı düşünmedi ve erteledi. Geçen gün ağrısı artmış bir şekilde geldi. Ameliyat gerekiyordu ve ameliyat sırasında anestezi imkânı olmadı. Bizde ameliyat gerektiği için acilen hastanın belinden anestezi verdik ve ameliyatı yaptık. Safra ameliyatları genel anestezi olarak yapılır. Ama bu hastamıza bölgesel olarak anestezi uyguladık. Bizim için biraz zor oldu ama çok iyi bir sonuç aldık. Ülkemizde bu tür anestezi yöntemi uygulanmıyor. Bu tür ameliyatlarda genel anestezi uygulanır. Bu hastanın özel durumu olduğu için bu yöntemi kullandık. Her şeyin bir riski vardır. Bu geç kalmış bir ameliyattı. Biz riski aldık ama sonuçta hastamız sağlığına kavuşmuş oldu. Hastamızın sağlığı gayet iyi. Bu tip hastalıklarda taş tanısın konduğunda mutlaka hastalarımız gecikmesinler ve ameliyat olsunlar. Çünkü taş tanısı konduğunda mutlaka ameliyat olunacaktır. Geç kalınırsa daha sıkıntılı bir ameliyat oluyor. Biz isteriz ki daha kolay bir şekilde hastalarımız ameliyat olsunlar ve sağlıklarına kavuşsunlar” dedi.

Etiketler: / / / / / /

Kozan(Sis)da FETÖ/PDY Kapsamında 6 Memur Görevinden İhraç Edildi
675 sayılı KHK ile 9630 kamu personeli / memur ihraç edildi.
Otomobil  Koyun Sürüsüne çarptı 10 Koyun Telef Oldu
Kozan Adana karayolu Tırmıl mevkisinde meydana gelen kazada otomobil koyun sürüsünün içine daldı 10 koyun telef oldu.
Kozan(Sis) Belediye sporun Yeni Hocası Belli Oldu
Kozan Belediye spor’da teknik direktör Mersud Demirovic in istifası ile boşalan teknik direktörlük görevine Yavuz İncedal getirildi.
Başkan Sağmen’den bilgilendirme toplantısı
Kozan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanlığı üyeleriyle ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Salim Gültekin; “Her şeyden önce güven inşa ediyoruz”
Adana’da ve Kozan’da inşaat sektöründe önemli yatırımlara imza atan, kalitesi ve özgüven ile hemşerilerinin güvenini kazanan Özgül Gayrimenkul Kozan’a önemli...
Hekimoğlu Eczanesi Açıldı
Kozan merkezde eczane sayısına bir yenisi daha eklendi.
Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.
Gelin Arabası İle Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü 3 Yaralı
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında gelin arabası ile otomobil çarpıştı.Kazada 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.
Kozan(Sis) Belediyesi araç filosuna iki yeni çöp toplama kamyonu ekledi
Büyükşehir Yasası kapsamında 15 merkez mahallenin yanı sıra 88 kırsal mahalleye de hizmet götüren Kozan Belediyesi’nin çöp toplama kamyonları hizmet...
Kozan(Sis)’da kamyonet bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 Ölü
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatının kaybetti.
Orman Yangını Kontrol altına alındı
Kozan'da dün akşam başlayan orman yangını söndürme çalışmaları aralıksız havadan ve karadan devam ederken yangının sabah saatlerinde kontrol altına...
Kozan(Sis)’da  Orman Yangını
Kozan ‘da gece çıkan orman yangını rüzgarın etkisi ile büyüyor.Yangın nedeniyle 3 köy korku içersinde bekleyişleri devam ediyor.
Kozan(Sis)’da Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 Yaralı
Kozan'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü.2’si ağır üç kişi de yaralandı.
Öğrenci servisi ile Cezaevi minibüsü kaza yaptı: 5 yaralı
Kozan’da öğrenci servisi ile cezaevine ait minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında öğrenci servisinde bulunan beş öğrenci yaralandı.
Kozan(Sis)’da Traktör takla attı: 1 yaralı
Kozan’a bağlı Çandık mahallesinde traktör takla attı traktör sürücüsü yaralandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bal - Koz Web Tasarım