KOZAN HABER SİTESİNE VE KUYTUCAK KÖYÜNE HOŞ GELDİNİZ -

Kozan Belediyesi’nde….

Kozan Belediyesi’nde….

  • 07.09.2015
  • 1.042 kez okundu

Kozan Belediyesi’nde….

Kozan Belediyesi’nin bir süredir İmar Limitet şirketini iflasa götürüp Yeni bir işletme kurulması yönünde çalışmaları vardı.Bugün Kozan Belediyesi meclis gündemine gelen Yeni bir işletme kurulması yönündeki meclisin birinci gündem maddesi mecliste reddedildi.

Kozan Belediyesi İmar Limitet Şirketini yönetemeyen bir zihniyetin bir buçuk yıl gibi kısa sürede şirketi iflasa götürdüğü iddiaları üzerine Kozan Belediyesi yeni şirket veya işletme kurulması yönünde bir süredir çalışmaları vardı.Çarşamba gün meclise gelen gündem maddeleri komisyona sevk edilmiş.Bugün ise görüşülmeye başlandı.Meclis gündemin birinci maddesi 11 kabul oyuna 13 red oyu ile red edildi.5 meclis üyesi ise çekimser  oy kullandı.Çekimser oy kullanan meclis üyeleri kimler merak konusu olurken Çekimser oy kullanan AK Partilimi yoksa MHP’li mi merak konusu oldu.
BUGÜN MECLİSTE GÖRÜŞÜLEN VE RED EDİLEN GÜNDEM MADDESİ:
1-Beldemizde ekonomik ve sosyal yaşamı geliştirmek ve bu alanda ihtiyaç duyulan faaliyetlerde bulunabilmek amacıyla bütçe içi işletme kurulması, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18 inci maddesinin birinci fıkrasının (i) bendinde, belediye meclisinin görevleri arasında sayıldığından meclis kararını, 71 inci maddesinde belediyenin özel gelirler ve giderleri bulunan hizmetlerini bütçe içi işletme kurmak suretiyle işletmek İçişleri Bakanlığı’nın iznini gerektirdiğinden, Belediyemiz bütçesi içinde (Belediyemiz mülkiyetinde veya kullanımında bulunan lokanta, çay bahçesi, kafeterya, mesire alanı, soğuk hava deposu, büfe, düğün ve nikah salonu, otopark, havuz, Konaklama tesisleri, halk ekmek fabrikası, toplu konut ve spor tesislerinin işletilmesi konusunda faaliyet göstermek üzere 5393 sayılı Belediye Kanunun 71. Maddesine istinaden Kozan Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesis İşletmesi ) adı altında bütçe içi işletme kurulması ve 5393 Sayılı Belediye Kanunun 18/i maddesine istinaden konunun meclis tarafından görüşülüp karara bağlanması;

Etiketler: / / / /

Kozan(Sis)da FETÖ/PDY Kapsamında 6 Memur Görevinden İhraç Edildi
675 sayılı KHK ile 9630 kamu personeli / memur ihraç edildi.
Otomobil  Koyun Sürüsüne çarptı 10 Koyun Telef Oldu
Kozan Adana karayolu Tırmıl mevkisinde meydana gelen kazada otomobil koyun sürüsünün içine daldı 10 koyun telef oldu.
Kozan(Sis) Belediye sporun Yeni Hocası Belli Oldu
Kozan Belediye spor’da teknik direktör Mersud Demirovic in istifası ile boşalan teknik direktörlük görevine Yavuz İncedal getirildi.
Başkan Sağmen’den bilgilendirme toplantısı
Kozan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanlığı üyeleriyle ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Salim Gültekin; “Her şeyden önce güven inşa ediyoruz”
Adana’da ve Kozan’da inşaat sektöründe önemli yatırımlara imza atan, kalitesi ve özgüven ile hemşerilerinin güvenini kazanan Özgül Gayrimenkul Kozan’a önemli...
Hekimoğlu Eczanesi Açıldı
Kozan merkezde eczane sayısına bir yenisi daha eklendi.
Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.
Gelin Arabası İle Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü 3 Yaralı
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında gelin arabası ile otomobil çarpıştı.Kazada 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.
Kozan(Sis) Belediyesi araç filosuna iki yeni çöp toplama kamyonu ekledi
Büyükşehir Yasası kapsamında 15 merkez mahallenin yanı sıra 88 kırsal mahalleye de hizmet götüren Kozan Belediyesi’nin çöp toplama kamyonları hizmet...
Kozan(Sis)’da kamyonet bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 Ölü
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatının kaybetti.
Orman Yangını Kontrol altına alındı
Kozan'da dün akşam başlayan orman yangını söndürme çalışmaları aralıksız havadan ve karadan devam ederken yangının sabah saatlerinde kontrol altına...
Kozan(Sis)’da  Orman Yangını
Kozan ‘da gece çıkan orman yangını rüzgarın etkisi ile büyüyor.Yangın nedeniyle 3 köy korku içersinde bekleyişleri devam ediyor.
Kozan(Sis)’da Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 Yaralı
Kozan'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü.2’si ağır üç kişi de yaralandı.
Öğrenci servisi ile Cezaevi minibüsü kaza yaptı: 5 yaralı
Kozan’da öğrenci servisi ile cezaevine ait minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında öğrenci servisinde bulunan beş öğrenci yaralandı.
Kozan(Sis)’da Traktör takla attı: 1 yaralı
Kozan’a bağlı Çandık mahallesinde traktör takla attı traktör sürücüsü yaralandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bal - Koz Web Tasarım