KOZAN HABER SİTESİNE VE KUYTUCAK KÖYÜNE HOŞ GELDİNİZ -

Kozan(Sis) Fen Lisesi Polonya’da

Kozan Fen lisesi, AB Erasmus+ kapsamında yürüttüğü ‘’Footprints Across Europe’’ projesinin İngiltere ziyaretinden sonra ki hareketliliğini 7-11 Mart tarihleri arasında Polonya’ya gerçekleştirdi.

Kozan(Sis) Fen Lisesi Polonya’da

  • 19.03.2016
  • 565 kez okundu

Kozan(Sis) Fen Lisesi Polonya’da

Kozan(Sis) Fen lisesi, AB Erasmus+ kapsamında yürüttüğü ‘’Footprints Across Europe’’ projesinin İngiltere ziyaretinden sonra ki hareketliliğini 7-11 Mart tarihleri arasında Polonya’ya gerçekleştirdi.

Türkiye, İngiltere, Polonya, Finlandiya, İtalya, Fransa‘nın içinde bulunduğu proje çalışmalarına, proje ortağı olan altı ülkeden elli öğrenci ile yirmi öğretmen katıldı. Kozan(Sis) Fen Lisesi öğrencileri Kielce şehrinde akıllı bina olarak inşa edilen üniversite binasını inceleme imkanı buldular. Burada çeşitli konferanslara katıldılar.  Proje ortağı Polonya’nın Ogolnoksztalcace im. Marie Curie Lisesinde öğrenciler gruplar halinde çalışarak “Avrupa Enerji Haritası”nı oluşturdular. Kozan(Sis) Fen Lisesi öğretmenleri aynı okulda fizik ve İngilizce derslerine katıldılar. Kozan(Sis) Fen Lisesi öğrencileri Türkiye- Avrupa Enerji potansiyelleri ile eko turizm üzerine sunumlarda bulundular. Diğer öğrencilerin sunumlarını izlediler. Öğrenciler sunumları ile diğer Avrupa ülkelerini adeta büyüledi. Kazimierza Wielka şehrinde bir spor salonunu inceleyen öğrenciler güneş enerjisi ile ısınan yüzme havuzundan etkilendiler. Polonya’daki proje ortağı lisenin ülkenin eski başkenti olan Krakow’a düzenlediği gezi, mini konser, karaoke ve çeşitli programları ile öğrenciler farklı kültürleri tanıma imkânı buldular.

Kozan(Sis) Fen Lisesi müdürü Haydar Aydoğan yaptığı açıklamada ‘’Sekiz öğretmen ve sekiz öğrenci ile yaptığımız ziyaret öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve okulumuza yeni ufuklar açtı. Öğrencilerimizin yenilenebilir enerji kaynakları ve eko turizm konusunda, geleceğimizi daha sağlıklı inşa edecekleri inancındayız. Projemizin İtalya hareketliliği için hızla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Şu ana kadar projemize destek ve emek veren öğrenci ve öğretmenlerimize, teşekkür ediyor bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.’’ dedi.

Etiketler: / / /

Kozan(Sis)da FETÖ/PDY Kapsamında 6 Memur Görevinden İhraç Edildi
675 sayılı KHK ile 9630 kamu personeli / memur ihraç edildi.
Otomobil  Koyun Sürüsüne çarptı 10 Koyun Telef Oldu
Kozan Adana karayolu Tırmıl mevkisinde meydana gelen kazada otomobil koyun sürüsünün içine daldı 10 koyun telef oldu.
Kozan(Sis) Belediye sporun Yeni Hocası Belli Oldu
Kozan Belediye spor’da teknik direktör Mersud Demirovic in istifası ile boşalan teknik direktörlük görevine Yavuz İncedal getirildi.
Başkan Sağmen’den bilgilendirme toplantısı
Kozan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanlığı üyeleriyle ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Salim Gültekin; “Her şeyden önce güven inşa ediyoruz”
Adana’da ve Kozan’da inşaat sektöründe önemli yatırımlara imza atan, kalitesi ve özgüven ile hemşerilerinin güvenini kazanan Özgül Gayrimenkul Kozan’a önemli...
Hekimoğlu Eczanesi Açıldı
Kozan merkezde eczane sayısına bir yenisi daha eklendi.
Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.
Gelin Arabası İle Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü 3 Yaralı
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında gelin arabası ile otomobil çarpıştı.Kazada 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.
Kozan(Sis) Belediyesi araç filosuna iki yeni çöp toplama kamyonu ekledi
Büyükşehir Yasası kapsamında 15 merkez mahallenin yanı sıra 88 kırsal mahalleye de hizmet götüren Kozan Belediyesi’nin çöp toplama kamyonları hizmet...
Kozan(Sis)’da kamyonet bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 Ölü
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatının kaybetti.
Orman Yangını Kontrol altına alındı
Kozan'da dün akşam başlayan orman yangını söndürme çalışmaları aralıksız havadan ve karadan devam ederken yangının sabah saatlerinde kontrol altına...
Kozan(Sis)’da  Orman Yangını
Kozan ‘da gece çıkan orman yangını rüzgarın etkisi ile büyüyor.Yangın nedeniyle 3 köy korku içersinde bekleyişleri devam ediyor.
Kozan(Sis)’da Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 Yaralı
Kozan'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü.2’si ağır üç kişi de yaralandı.
Öğrenci servisi ile Cezaevi minibüsü kaza yaptı: 5 yaralı
Kozan’da öğrenci servisi ile cezaevine ait minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında öğrenci servisinde bulunan beş öğrenci yaralandı.
Kozan(Sis)’da Traktör takla attı: 1 yaralı
Kozan’a bağlı Çandık mahallesinde traktör takla attı traktör sürücüsü yaralandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bal - Koz Web Tasarım