KOZAN HABER SİTESİNE VE KUYTUCAK KÖYÜNE HOŞ GELDİNİZ -

Sis MTAL’den Avrupa Ülkelerine gezi

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ulusal Ajans tarafından yürütülen Erasmus+ programı kapsamında 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı içerisinde Kozan Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul idareci ve öğrencileri tarafından hazırlanan eylem planı kapsamında “Avrupa’da Sağlık Politikalarının Öğrenilmesi ve Yurdumuza Taşınması” konulu proje kapsamında Avrupa Ülkelerine gezi düzenlendi.

Sis MTAL’den Avrupa Ülkelerine gezi

  • 15.07.2016
  • 661 kez okundu

Sis MTAL’den Avrupa Ülkelerine gezi

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ulusal Ajans tarafından yürütülen Erasmus+ programı kapsamında 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı içerisinde Kozan(Sis) Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul idareci ve öğrencileri tarafından hazırlanan eylem planı kapsamında “Avrupa’da Sağlık Politikalarının Öğrenilmesi ve Yurdumuza Taşınması” konulu proje kapsamında Avrupa Ülkelerine gezi düzenlendi.


Proje kapsamında Kozan(Sis) Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ruhşi Gül ve okul öğretmen ve öğrencileri İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Litvanya’daki Sağlık Eğitimi ve Sağlık Politikalarını yerinde görmek amacıyla toplam 30 öğrenci ile birlikte gezi düzenlendi.

Toplam 45 günlük süren gezi kapsamında Okul Müdürü Gül ve öğrencileri Avrupa’daki Sağlık Okulları ve Hastaneleri ziyaret ederek sağlık alanındaki uygulamaları yerinde incelediler. Gezi sonrası değerlendirmede bulunan Kozan(Sis) Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ruhşi Gül; “Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ulusal Ajans tarafından yürütülen Erasmus programı kapsamında 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı içerisinde Kozan(Sis) Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 30 öğrencimiz ile birlikte Avrupa’nın çeşitli ülkelerine gezi düzenleyerek bu geziler kapsamında öğrencilerimize Avrupa’daki sağlık sistemini yerinde görme ve inceleme imkanı sunulmuştur. Proje kapsamında Okulumuz Acil Tıp Teknisyenliği bölümünden 1 öğretmen ve 10 öğrencimiz İtalya’nın Milano şehrine, Tıbbi Sekreterlik Bölümü’nden 1 öğretmen ve 10 öğrencimiz Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrine ve Hemşirelik Bölümümüzden ise 1 öğretmen ve on öğrencimiz Litvanya’nın Vilnus şehirlerindeki sağlık tesisleri ve hastanelere ziyaretler gerçekleştirerek burada kendi alanlarında sağlık uygulamalarını yerinde gördüler. Proje kapsamında öğrencilerimiz aldıkları mesleki eğitim  sonunda Avrupa Birliği ülkelerinde öğrenme veya çalışma deneyimi kazanmak üzere hareketlilik gerçekleştirdiklerini belgeleyen, kişiye bir işe başvururken sahip olduğu bilgi, beceri ve yetkinlikleri sergileme olanağı veren  Europas belgesi almaya hak kazanmışlardır. Gezi sonrası öğrencilerimiz görmüş oldukları sağlık eğitimlerini sunumlar hazırlayarak okuldaki diğer arkadaşları ile paylaşmış oldular. Ayrıca öğrencilerimiz bu proje ile İtalya’nın Milano, Venedik, Como şehirleri, Çek Cumhuriyeti’nin Prag, Almanya’nın Berlin, Avusturya’nın Viyana, Litvanya’nın Vilnus, Letonya’nın Riga, Beyaz Rusya’nın Minsk şehirlerini görme fırsatı bulmuşlardır. Geziler boyunca öğrenci ve öğretmenlerin tüm masrafları ulusal ajans tarafından karşılanmıştır. Okulumuz öğrencilerine bu fırsatı sağlayan Ulusal Ajansa teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Etiketler: / / / /

Kozan(Sis)da FETÖ/PDY Kapsamında 6 Memur Görevinden İhraç Edildi
675 sayılı KHK ile 9630 kamu personeli / memur ihraç edildi.
Otomobil  Koyun Sürüsüne çarptı 10 Koyun Telef Oldu
Kozan Adana karayolu Tırmıl mevkisinde meydana gelen kazada otomobil koyun sürüsünün içine daldı 10 koyun telef oldu.
Kozan(Sis) Belediye sporun Yeni Hocası Belli Oldu
Kozan Belediye spor’da teknik direktör Mersud Demirovic in istifası ile boşalan teknik direktörlük görevine Yavuz İncedal getirildi.
Başkan Sağmen’den bilgilendirme toplantısı
Kozan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanlığı üyeleriyle ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Salim Gültekin; “Her şeyden önce güven inşa ediyoruz”
Adana’da ve Kozan’da inşaat sektöründe önemli yatırımlara imza atan, kalitesi ve özgüven ile hemşerilerinin güvenini kazanan Özgül Gayrimenkul Kozan’a önemli...
Hekimoğlu Eczanesi Açıldı
Kozan merkezde eczane sayısına bir yenisi daha eklendi.
Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.
Gelin Arabası İle Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü 3 Yaralı
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında gelin arabası ile otomobil çarpıştı.Kazada 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.
Kozan(Sis) Belediyesi araç filosuna iki yeni çöp toplama kamyonu ekledi
Büyükşehir Yasası kapsamında 15 merkez mahallenin yanı sıra 88 kırsal mahalleye de hizmet götüren Kozan Belediyesi’nin çöp toplama kamyonları hizmet...
Kozan(Sis)’da kamyonet bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 Ölü
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatının kaybetti.
Orman Yangını Kontrol altına alındı
Kozan'da dün akşam başlayan orman yangını söndürme çalışmaları aralıksız havadan ve karadan devam ederken yangının sabah saatlerinde kontrol altına...
Kozan(Sis)’da  Orman Yangını
Kozan ‘da gece çıkan orman yangını rüzgarın etkisi ile büyüyor.Yangın nedeniyle 3 köy korku içersinde bekleyişleri devam ediyor.
Kozan(Sis)’da Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 Yaralı
Kozan'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü.2’si ağır üç kişi de yaralandı.
Öğrenci servisi ile Cezaevi minibüsü kaza yaptı: 5 yaralı
Kozan’da öğrenci servisi ile cezaevine ait minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında öğrenci servisinde bulunan beş öğrenci yaralandı.
Kozan(Sis)’da Traktör takla attı: 1 yaralı
Kozan’a bağlı Çandık mahallesinde traktör takla attı traktör sürücüsü yaralandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bal - Koz Web Tasarım