KOZAN HABER SİTESİNE VE KUYTUCAK KÖYÜNE HOŞ GELDİNİZ -

Türkiye’nin Yüzde 40 Bal İhtiyacını Karşılayan Binboğa Bal Kooperatifinin Yeni Binası Törenle Açıldı

Kozan’da bulunan ve Türkiye’nin yüzde 40 ihtiyacını karşılayan Binboğa Bal Kooperatifi yeni binası açılışı ve kooperatif olağan genel kurulu Adana Valisi Mustafa Büyük’ün de katılımı ile gerçekleşti.

Türkiye’nin Yüzde 40 Bal İhtiyacını Karşılayan Binboğa Bal Kooperatifinin Yeni Binası Törenle Açıldı

  • 19.03.2016
  • 579 kez okundu

Türkiye’nin Yüzde 40 Bal İhtiyacını Karşılayan Binboğa Bal Kooperatifinin Yeni Binası Törenle Açıldı

Kozan(Sis)’da bulunan ve Türkiye’nin yüzde 40 ihtiyacını karşılayan Binboğa Bal Kooperatifi yeni binası açılışı ve kooperatif olağan genel kurulu Adana Valisi Mustafa Büyük’ün de katılımı ile gerçekleşti.

Kozan(Sis)’da 1973 yılında kurulan ve 1400 üyesi ve 23 çalışanı ile hizmet veren, Türkiye’nin bal ihtiyacının yüzde 40’ını karşılayan Binboğa Bal Kooperatif’inin yenilenen binasının açılışı ve olağan genel kurulu Adana Valisi Mustafa Büyük, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sezai Uçarmak,  Kozan(Sis) Kaymakamı Avni Oral, Belediye Başkanı Musa Öztürk, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Söğüt ile daire amirleri, iş adamları, kooperatif üyeleri ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

İlk olarak Binboğa Bal Kooperatifi yenilenen binasının açılışı Adana Valisi Mustafa Büyük ve beraberindeki heyetin açılış kurdelesini kesmesi ile başladı. Açılışı öncesi Kooperatif Başkanı Emrah  Zararsız kooperatifin yeni binası ve hedefleri hakkında Vali Büyük ve beraberindeki heyete bilgi verdi. Yapılan açılış sonrası kooperatif toplantı salonunda konuşan

Kozan(Sis) Belediye Başkanı Musa Öztürk; “Kozan(Sis) bugün Türkiye’de üretilen balın yüzde kırkını üretiyor. Bugün Kozan(Sis)’da sayın Valim en güzel bal üretiliyor.  Kooperatifimizin 1400 üyesi var. Türkiye’nin yüzde kırk bal ihtiyacını karşılıyoruz. Bu arkadaşların emekleri yenmez. Zaten yenmiyor. Bu arkadaşlarımıza destek lazım. Ürettiklerini burada yatırıma dönüştürüyorlar. Ne kadar üretim ne kadar Kozan(Sis)’a vergi ve hareket getirdiklerini diğerlerini siz hesaplayın.” Dedi.

Kozan(Sis) Kaymakamı Avni Oral; “Bugün burada hem Kozan(Sis) hem de  ülke ekonomisi için değerli yatırımları olan Binboğa Bal Kooperatifimizin yenilenmiş binasının açılışı gerçekleştirmek hem de genel kurulu için bir araya geldik. Kozan(Sis)lı üreticilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Özellikle tarımla ilgilenen alanlarda üreticilerimizin bir araya gelmesi çok önemli. Türkiye’de kooperatifleşme anlamında büyük sıkıntılar var ama önemli örneklerde var. İşte bu kooperatifimiz örnek bir kooperatiftir. Binboğa Bal Kooperatifii Türkiye’de bal sektöründe öncü bir marka haline gelmiştir. Bu kooperatif hem yapılacak destekler hem de yatırımlar ile daha önemli yere gelecektir. Üretim için önemli bir değer ve ilçemiz adına marka olacaktır. Bu tesisin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye kaydetti.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sezai Uçarmak; “Gördüğüm manzara karşısında memnuniyetimi ifade etmek isterim. Herkesin böyle bileceği marka üretimi hepimizin desteklemesi gerekir. Kooperatifimizin genel müdürü ve ekibi tam kadro burada. Her zaman sizlerin kapısı açık bizim de sizlere kapımız tamamen açık. Bakanlığımız kooperatifçilik ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan iken 2012 yılında kooperatifçilik üretici belgesi özel varlığını bizzat kamuoyuna açıklayarak yürürlüğe koymuştu. Şuanda da kooperatifçilik kanunu ile ilgili önemli çalışmalarımız var. Günlük işlerde dahil ve Ankara’da yapacağınız işler de dahil Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü özellikle Türkiye’de 38 farklı türde kooperatif olduğu gibi bu kooperatifinde hizmetindedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı; “Buraya gelme nedenimiz burada bir algı oluşturmaktır. Kooperatifçilik konusunda sayın genel müdürümle zaman zaman konuşuyoruz. Kooperatifçilik su istimale açık ve zor bir iştir. Emrah kardeşim gibi bunu bir görev kabul edecek ve şerefi ve namusu ile bu ilçeye ve bu halka hizmet olarak bu oluşumu değerlendirmek isterse Valimiz de, Bakanlığımız da bizlerde sizleri sırtımızda taşırız. Yeter ki kul hakkı yemeden Allah rızası için işinize sahip çıkın. Binboğa  Bal Kooperatifi süzme balda Türkiye birincisidir. Kozan(Sis)’ın adını Türkiye’de bir numara yapmak önemlidir. Bundan sonrada mücadelemiz devam edecek. 1400 üye ve 13 çalışanına teşekkür ediyorum. Buranın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Adana Valisi Mustafa Büyük; “Arzu ettiğimiz bir manzarayı görüyoruz. Birlikte ve hep beraber hareket etmek, birbirine güvenmek, devletin verdiği fırsatları ve şartları da arkasına alıp bir noktaya gelmek, marka olmak ve bu marka dolayısıyla gurur duymak. Bu nedenle burada bulunan bu konuda katkıda bulunan, emeği geçen herkese öncelikli olarak teşekkür ediyorum. Yapılan şey çok önemli. Bir süre önce bu binamız inşaat halindeyken ziyaret etmiştik. Toplumun arzu ettiği, dürüst, namuslu, güvenilir, hile ve hurdadan uzak bir üreticilik faaliyeti gösteriyorsunuz. Balı üretiyorsunuz sonra bunu bir kooperatif versiyonu içerisinde uygun bir şekilde değerlendiriyorsunuz. Bunu marka haline getiriyorsunuz. Her türlü çeşidini ve ihtiyacını karşılıyorsunuz bundan sonra da böyle güzel hizmet binaları ve kooperatif binaları sizlerin gücünüzü artıracak yerler oluşturuyorsunuz. Bunlar her biri takdir ve teşekkür edilecek konular. Bu nedenle Emrah kardeşimi ve ekibini, onunla beraber hareket eden herkesi tebrik ediyorum. İnşallah bu marka Kozan(Sis) ve Türkiye’nin bir numaralı bal üreticisi konumunda. Kozan(Sis) her şeye hazır ve caiz. Tabiî ki geçmişte vilayet olarak ta bulunmuş bir ilçemiz Kozan(Sis). Ama isimler önemli değil en sonunda sizin yaptıklarınız ve itibarınız, gücünüz önemli. Güçlü olursak itibarlı, güvenilir Kozan(Sis) ismi ile gurur duyabilirsiniz. Biz de Kozan(Sis)’ın ve Adana’da sizlerin yaptığı hizmetten gurur duyuyoruz. Tarımsal faaliyetlerin gelirini artırmak için çeşitli alanlarda emeğin ve gayretin artması gerekiyor. Artık mücadele ve rekabet bütün dünyada en fazla geliri elde etmek için ve yine ürettiğinizi markalaştırmak ve en yüksek gelirle satmak önemli. Burada yapılan tamamen buna uygun. Çiftçinin yaptığı faaliyetleri ve arıcılık faaliyetleri yapılırken orada elde edilen kazançları da doğrudan çiftçiye aktaracak bir mekanizma oluşuyor. Bundan sonra arkadaşlarımla beraber bu tavrımı iletmek istiyorum. Binboğa Bal bizim balımızdır ve markamızdır. Hangi ortamda olursa olsun onun daha da güçlenmesi ve desteklenmesi için mücadele göstereceğiz. İnşallah bu markamızın yıldız gibi zirveye çıktığını hep beraber göreceğiz. Bakanlığımız, kooperatif genel müdürlüğümüz ve diğer arkadaşlarımız hep beraber elinden gelen gayreti göstereceğiz. Ben burada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Allah hepinize bol ve helal kazançlar versin” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından kooperatif binasını gezen Vali Büyük ve beraberindeki heyete bal şerbeti ikram edildi.

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

Kozan(Sis)da FETÖ/PDY Kapsamında 6 Memur Görevinden İhraç Edildi
675 sayılı KHK ile 9630 kamu personeli / memur ihraç edildi.
Otomobil  Koyun Sürüsüne çarptı 10 Koyun Telef Oldu
Kozan Adana karayolu Tırmıl mevkisinde meydana gelen kazada otomobil koyun sürüsünün içine daldı 10 koyun telef oldu.
Kozan(Sis) Belediye sporun Yeni Hocası Belli Oldu
Kozan Belediye spor’da teknik direktör Mersud Demirovic in istifası ile boşalan teknik direktörlük görevine Yavuz İncedal getirildi.
Başkan Sağmen’den bilgilendirme toplantısı
Kozan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanlığı üyeleriyle ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Salim Gültekin; “Her şeyden önce güven inşa ediyoruz”
Adana’da ve Kozan’da inşaat sektöründe önemli yatırımlara imza atan, kalitesi ve özgüven ile hemşerilerinin güvenini kazanan Özgül Gayrimenkul Kozan’a önemli...
Hekimoğlu Eczanesi Açıldı
Kozan merkezde eczane sayısına bir yenisi daha eklendi.
Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.
Gelin Arabası İle Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü 3 Yaralı
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında gelin arabası ile otomobil çarpıştı.Kazada 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.
Kozan(Sis) Belediyesi araç filosuna iki yeni çöp toplama kamyonu ekledi
Büyükşehir Yasası kapsamında 15 merkez mahallenin yanı sıra 88 kırsal mahalleye de hizmet götüren Kozan Belediyesi’nin çöp toplama kamyonları hizmet...
Kozan(Sis)’da kamyonet bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 Ölü
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatının kaybetti.
Orman Yangını Kontrol altına alındı
Kozan'da dün akşam başlayan orman yangını söndürme çalışmaları aralıksız havadan ve karadan devam ederken yangının sabah saatlerinde kontrol altına...
Kozan(Sis)’da  Orman Yangını
Kozan ‘da gece çıkan orman yangını rüzgarın etkisi ile büyüyor.Yangın nedeniyle 3 köy korku içersinde bekleyişleri devam ediyor.
Kozan(Sis)’da Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 Yaralı
Kozan'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü.2’si ağır üç kişi de yaralandı.
Öğrenci servisi ile Cezaevi minibüsü kaza yaptı: 5 yaralı
Kozan’da öğrenci servisi ile cezaevine ait minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında öğrenci servisinde bulunan beş öğrenci yaralandı.
Kozan(Sis)’da Traktör takla attı: 1 yaralı
Kozan’a bağlı Çandık mahallesinde traktör takla attı traktör sürücüsü yaralandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bal - Koz Web Tasarım