KOZAN HABER SİTESİNE VE KUYTUCAK KÖYÜNE HOŞ GELDİNİZ -

Yavuz; “Bu haber derneğimizi yıpratmak için yapılmış siyasi amaçlı asılsız bir haberdir”

Yavuz; “Bu haber derneğimizi yıpratmak için yapılmış siyasi amaçlı asılsız bir haberdir”

  • 13.05.2015
  • 945 kez okundu

Yavuz; “Bu haber derneğimizi yıpratmak için yapılmış siyasi amaçlı asılsız bir haberdir”

Geçtiğimiz günlerde ilçede yayın yapan yerel bir gazetede dernekleri hakkında bir takım iddiaların yer alması üzerine harekete geçen Kozan Tufanpaşa Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı İbrahim Yavuz, adı geçen gazetede yer alan iddiaların asılsız ve iftiradan başka bir şey olmadığını kaydetti.

Yerel bir gazetede yer alan iddialara göre Tufanpaşa Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneğine ait olan bazı işyerlerinin değerinden çok ucuz fiyata kiraya verildiği ve derneğe ait işyerlerinin birilerine peşkeş çekildiği ve yine aynı cadde üzerinde bulunan bir kırtasiye’nin 25 bin TL’ye ve yine derneğe ait işyerinin karşısında bulunan 15 metrekarelik bir işyerinin de 4 bin TL’ye yıllık kiraya verildiği ancak derneğe ait 140 metrekare işyerinin 5 bin TL’ye ucuz verilerek birilerine peşkeş çekildiği iddialarına yer verilmişti. Gazetede yer alan bu haber üzerine Açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Halil İbrahim Yavuz; “Geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetede derneğimize ait işyerlerimizin çevre işyerlerine göre ucuz verildiği ve derneğimizin aile şirketi gibi olduğu iddia edilmiştir. Araştırılmadan ve derneğimiz yönetiminden herhangi bilgi alınmadan yapılan bu haber üzerine bizlerde adı geçen işyeri sahipleri ile tek tek görüştük. Görüşmelerimiz neticesinde gazetede yer alan ve yıllık 25 bin Liraya kiraya verildiği iddia edilen işyeri 600 metrekare olup yıllık 6 bin Türk Lirasına kiraya verilmiştir. Yine gazetede yer alan ve 15 metrekare diye yanlış yazılan o işyeri de 50 metrekare olup bu iş yeri de gazetede yer aldığı gibi 4 bin Türk Lirasına değil 1.500 Liraya kiraya verilmiştir. Bu işyerlerinin kira bedellerini vergi dairesinden tüm hemşerilerimiz öğrenebilirler. Ayrıca derneğimize ait 140 metrekare işyerimiz ise derneğimiz ilk kurulduğu 2004 yılında 2750 Liraya verilmiş olup yıllık Tefe ve Tüfe farklarına göre fiyat artışı yapılmaktadır. Derneğimiz kesinlikle kar amacı gütmekte olmayıp tamamen camimizi yaşatmak için kurulmuş bir dernektir. En son olarak derneğimize ait bu işyerimizi 5 bin Liraya kiraya vermiş bulunmaktayız. Yani herhangi bir usulsüzlük veya çevre işyerlerine göre daha ucuz ve birilerine peşkeş çekme gibi iddialar tamamen asılsız, iftira ve siyasi amaçlı yapılmış bir haberdir.  Bu gazetede yer alan konu 1980 öncesi “çamur at yapışmaz ise izi kalır” anlayışının ürünü bir haber olduğu aşikardır. Ayrıca derneğimiz yönetiminde bulunan hiç kimse birbirleri ile akraba değildir. Derneğimizde Mustafa Kandemir, Halil Saygılı, Halis Özsoy ve Burhan Yüce gibi değerli büyüklerimiz yer alıyor olup hiçbir şekilde birbirleri ile ticari veya akrabalık bağı bulunmamaktadır. Yani gazetede yar alan aile şirketi veya derneği iddiaları tamamen gerçeği yansıtmıyor olup tamamen toplumu yanıltmaya yönelik siyasi amaçlı, fitne çıkarmaya yönelik yapılmış ve derneğimizi yıpratmak üzere hazırlanmış bir haberdir. Aslı olmayan, araştırılmadan ve derneğimiz yönetiminden herhangi bir bilgi veya görüş alınmadan yapılan bu iddialar ile ilgili olarak haklarımız saklı olmak üzere kanunlar çerçevesinde hakkımızı arayacağımız hususu da kamuoyu tarafından bilinmelidir” dedi.

Etiketler: / / / /

Kozan(Sis)da FETÖ/PDY Kapsamında 6 Memur Görevinden İhraç Edildi
675 sayılı KHK ile 9630 kamu personeli / memur ihraç edildi.
Otomobil  Koyun Sürüsüne çarptı 10 Koyun Telef Oldu
Kozan Adana karayolu Tırmıl mevkisinde meydana gelen kazada otomobil koyun sürüsünün içine daldı 10 koyun telef oldu.
Kozan(Sis) Belediye sporun Yeni Hocası Belli Oldu
Kozan Belediye spor’da teknik direktör Mersud Demirovic in istifası ile boşalan teknik direktörlük görevine Yavuz İncedal getirildi.
Başkan Sağmen’den bilgilendirme toplantısı
Kozan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanlığı üyeleriyle ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Salim Gültekin; “Her şeyden önce güven inşa ediyoruz”
Adana’da ve Kozan’da inşaat sektöründe önemli yatırımlara imza atan, kalitesi ve özgüven ile hemşerilerinin güvenini kazanan Özgül Gayrimenkul Kozan’a önemli...
Hekimoğlu Eczanesi Açıldı
Kozan merkezde eczane sayısına bir yenisi daha eklendi.
Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.
Gelin Arabası İle Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü 3 Yaralı
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında gelin arabası ile otomobil çarpıştı.Kazada 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.
Kozan(Sis) Belediyesi araç filosuna iki yeni çöp toplama kamyonu ekledi
Büyükşehir Yasası kapsamında 15 merkez mahallenin yanı sıra 88 kırsal mahalleye de hizmet götüren Kozan Belediyesi’nin çöp toplama kamyonları hizmet...
Kozan(Sis)’da kamyonet bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 Ölü
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatının kaybetti.
Orman Yangını Kontrol altına alındı
Kozan'da dün akşam başlayan orman yangını söndürme çalışmaları aralıksız havadan ve karadan devam ederken yangının sabah saatlerinde kontrol altına...
Kozan(Sis)’da  Orman Yangını
Kozan ‘da gece çıkan orman yangını rüzgarın etkisi ile büyüyor.Yangın nedeniyle 3 köy korku içersinde bekleyişleri devam ediyor.
Kozan(Sis)’da Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 Yaralı
Kozan'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü.2’si ağır üç kişi de yaralandı.
Öğrenci servisi ile Cezaevi minibüsü kaza yaptı: 5 yaralı
Kozan’da öğrenci servisi ile cezaevine ait minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında öğrenci servisinde bulunan beş öğrenci yaralandı.
Kozan(Sis)’da Traktör takla attı: 1 yaralı
Kozan’a bağlı Çandık mahallesinde traktör takla attı traktör sürücüsü yaralandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bal - Koz Web Tasarım