KOZAN HABER SİTESİNE VE KUYTUCAK KÖYÜNE HOŞ GELDİNİZ -

Yeni Kozan Devlet Hastesi Son Aşamada

Yeni Kozan Devlet Hastesi Son Aşamada

  • 11.06.2014
  • 1.252 kez okundu

Yeni Kozan Devlet Hastesi Son Aşamada

21 Aralık 2012 tarihinde temeli atılan Yeni 200 Yataklı Kozan Devlet Hastanesi İnşaatı son aşamaya geldiği bildirildi.

200 Yataklı Kozan Devlet Hastanesi İnşaatı Son Aşamaya Geldi

 

Kozan Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Mete Sabri Güngören ve Hastane Müdürü Çağlar Çoban yaptıkları açıklama da; Yeni hastane projesi ile ilgili çalışmaların ilk olarak 2009 yılında başladığını, dönemin idaresi tarafından 100 Yataklı Ek Bina İnşaatı için proje hazırlatıldığı ancak girişimin proje aşamasında kalmasından dolayı 2010 yılında değişen Hastane Yönetimimizce, Ak Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar’a durum aktarılmış olup projeyi sahiplenen Vekilimiz öncelikle Sağlık Bakanlığı ile görüşerek projeyi 200 Yataklı Yeni Kozan Devlet Hastanesi olarak revize edilmesi ile yatırıma dönüştürmüş,  sonrasında projenin inşaatının Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından başlanmasını sağlamıştır. 21 Aralık 2012 tarihinde temeli atılan yeni sağlık tesisimizin inşaatı hızlı bir şekilde devam etmekte olup Haziran ayı itibarıyla fiziki ve nakdi gerçekleşme oranı %80’dir.

 

18.269.000,00TL ile ihale edilen yeni hastanemizin bu güne kadar ödeneklerinde hiçbir aksama yaşanmamıştır. Son günlerde yeni hastane inşaatının ödenek yetersizliği nedeniyle durduğu söylentilerinin kamuoyunu yanıltma amaçlı olarak ortaya atıldığı aşikârdır. İnşaatın durma iddiasının aksine dış cephe giydirme ve kapasite artırım taleplerimizden dolayı inşaatta iş artışına gidilmiş bu sebeple inşaatın Eylül ayında tamamlanması planlanmaktadır.  TOKİ’den Sağlık Bakanlığına devir ve geçici kabul işlemlerinin ardından 2014 sonunda yeni sağlık tesisimizin hizmete açılması planlanmaktadır.

Öte yandan Hastane İdaremiz, Adana Kamu Hastaneleri Birliği ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ile sürekli olarak görüşme halinde olup 10 Mart 2014 tarihinde bu sebeple Ankara’ya tarafımızca gidilmiş olup yine Sn. Vekilimiz Ünüvar’ın desteği ile yeni hastanenin donanım ihtiyacı için toplam 4.879.000,00TL ödenek çıkartılmıştır. Hatta söz konusu ödeneğin 2.584.000,00TL’lik kısmı için kullanım izni resmi yazı ile 22/05/2014 tarihinde Hastanemize ulaştırılmıştır.  Hastanenin inşaatının bitiminden sonra açılma sürecinin asgariye indirilmesi amacıyla donanım planlanması şimdiden yapılarak en kısa sürede yeni hastanemizin Kozan’ın ve Bölge Halkının hizmetine açılması için çalışmalar aralıksız olarak sürdürülmektedir.

Yeni Kozan Devlet Hastesi Son Aşamada

Etiketler: / /

Kozan(Sis)da FETÖ/PDY Kapsamında 6 Memur Görevinden İhraç Edildi
675 sayılı KHK ile 9630 kamu personeli / memur ihraç edildi.
Otomobil  Koyun Sürüsüne çarptı 10 Koyun Telef Oldu
Kozan Adana karayolu Tırmıl mevkisinde meydana gelen kazada otomobil koyun sürüsünün içine daldı 10 koyun telef oldu.
Kozan(Sis) Belediye sporun Yeni Hocası Belli Oldu
Kozan Belediye spor’da teknik direktör Mersud Demirovic in istifası ile boşalan teknik direktörlük görevine Yavuz İncedal getirildi.
Başkan Sağmen’den bilgilendirme toplantısı
Kozan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanlığı üyeleriyle ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Salim Gültekin; “Her şeyden önce güven inşa ediyoruz”
Adana’da ve Kozan’da inşaat sektöründe önemli yatırımlara imza atan, kalitesi ve özgüven ile hemşerilerinin güvenini kazanan Özgül Gayrimenkul Kozan’a önemli...
Hekimoğlu Eczanesi Açıldı
Kozan merkezde eczane sayısına bir yenisi daha eklendi.
Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.
Gelin Arabası İle Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü 3 Yaralı
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında gelin arabası ile otomobil çarpıştı.Kazada 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.
Kozan(Sis) Belediyesi araç filosuna iki yeni çöp toplama kamyonu ekledi
Büyükşehir Yasası kapsamında 15 merkez mahallenin yanı sıra 88 kırsal mahalleye de hizmet götüren Kozan Belediyesi’nin çöp toplama kamyonları hizmet...
Kozan(Sis)’da kamyonet bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 Ölü
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatının kaybetti.
Orman Yangını Kontrol altına alındı
Kozan'da dün akşam başlayan orman yangını söndürme çalışmaları aralıksız havadan ve karadan devam ederken yangının sabah saatlerinde kontrol altına...
Kozan(Sis)’da  Orman Yangını
Kozan ‘da gece çıkan orman yangını rüzgarın etkisi ile büyüyor.Yangın nedeniyle 3 köy korku içersinde bekleyişleri devam ediyor.
Kozan(Sis)’da Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 Yaralı
Kozan'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü.2’si ağır üç kişi de yaralandı.
Öğrenci servisi ile Cezaevi minibüsü kaza yaptı: 5 yaralı
Kozan’da öğrenci servisi ile cezaevine ait minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında öğrenci servisinde bulunan beş öğrenci yaralandı.
Kozan(Sis)’da Traktör takla attı: 1 yaralı
Kozan’a bağlı Çandık mahallesinde traktör takla attı traktör sürücüsü yaralandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bal - Koz Web Tasarım