KOZAN HABER SİTESİNE VE KUYTUCAK KÖYÜNE HOŞ GELDİNİZ -

ADSİAD’da yönetim güven tazeledi

Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez ve ekibi güven tazeledi.

ADSİAD’da yönetim güven tazeledi

  • 13.04.2016
  • 571 kez okundu

ADSİAD’da yönetim güven tazeledi

ADSİAD Olağan Genel Kurulu’nda oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçilen Süleyman Sönmez başkanlığındaki yeni yönetim kurulu görev dağılımı yaptı.

YENİ YÖNETİM KURULU

Genel kurula katılan üyelerden güvenoyu alan yeni yönetim kurulunda Süleyman Sönmez (STS Grup), Toker Özcan (Sasa), Hasan Adalı (Adalı Holding), Süleyman Gerdan (Germaksan), Vedat Gizer (Gizerler Otomotiv), İbrahim Eserce (Temsa), Olcay Değirmenci (Dörtler Otomotiv), Türkan Cerrahoğlu (Net Gümrükleme), Fatih Asal (Wavin Pilsa), Emir Değişmez (Alde Kimya), Oktay Özbiçer (Şanıvar A.Ş.), Mehmet Erel (Tavaş Yem), Bülent Yamaç (Elka Fuar), Mustafa Öncül (Öncül Sefa İletişim Hizmetleri) ve Selahiddin Nas (Kilikya Şalgam A.Ş.) yer aldı.

GÖREV BÖLÜMÜ

ADSİAD’ın yeni dönem yönetim kurulunda görev dağılımı da genel kurulun hemen ardından şu şekilde oluştu:
Başkan Süleyman Sönmez, Başkanvekili Vedat Gizer, Yurtiçi ve Yurtdışı Yatırımlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Adalı, KOBİ’ler ve Girişimcilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Süleyman Gerdan, Sosyal Sorumluluk Projelerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Toker Özcan, ADSİAD Akademi ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Erel, İş Dünyasında Kadın ve Aileden Sorumlu Başkan Yardımcısı Türkan Cerrahoğlu, Genel Sekreter Mustafa Öncül, Mali İşler Çalışma Grubundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Olcay Değirmenci, Parlamento ve Bürokrasi İle İlişkiler Çalışma Grubundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Özbiçer, Tarım-Tekstil-Enerji Sektörel Yapılanma Çalışma Grubundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Asal, Teknoloji ve Bilişim Çalışma Grubundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emir Değişmez, Sosyal İlişkiler ve STK’lar Çalışma Grubundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Selahiddin Nas, AB ve Uluslar arası İlişkiler Çalışma Grubundan Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Eserce, Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Yamaç.

SÖNMEZ, TEŞEKKÜR ETTİ

Genel kurulun ardından teşekkür konuşması yapan ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, yeni dönemde ekonomi alanında yapacakları çalışmaların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine ve kentin gelişimine katkı koyacak lobi faaliyetlerine ağırlık vereceklerini söyledi.

Genel kurula güvenoyundan dolayı teşekkür eden, ADSİAD ailesinin üyesi olmaktan büyük onur duyduğunu ifade eden Sönmez, Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini, terör ve Ortadoğu sorunu ile birlikte yaşanan Rusya krizinin tüm ekonomi birimlerinde tasarruf oranını artırıcı önlemlerin alınması gerektiğini ortaya koyduğunu vurguladı. Yatırımların yüksek katma değerli alanlara kaydırılması ve bu geçiş süreci için yol haritasının oluşturulması ile birlikte ADSİAD’ın kuruluş felsefesinde ön planda yer alan her düzeyde eğitim kalitesinin yükseltilmesi gerektiğini dile getiren Sönmez, “Bu bağlamda tüm ekonomik paydaşlarla, kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle ortak hareket etme girişimlerimizi artıracağız” dedi.

“İŞ, İNSANLARI MOTİVE EDİLMELİ”

Çukurova’nın doğal kaynaklarının verimli kullanılması halinde sorunların asgari düzeye indirgenebileceğini ifade eden Sönmez, şunları söyledi:
“Bölgedeki iş insanlarımızın enerjisi ve algısının dağılmamasına özen gösterilmeli, bölgeye yatırımların artırılabilmesi için iş insanları motive edilmelidir. Motive olan iş insanlarının bölgemize sunacağı yatırımlar yeni motivasyonları da beraberinde getirecektir. Siyasi ve kısır çekişmelerin geride kalmasını, terörün bir an once sona ermesini, ekonomide yaşanan daralmanın yerini büyümeye bırakmasını ümit ediyorum. Bu kapsamda büyük şans olarak gördüğümüz Adanalı Çevre ve Şehircilik Bakanımız sayın Fatmagül Demet Sarı’nın da kentimize özel önem göstermesini diliyorum. Vurgulamakta fayda görüyorum ki; bölgemizde gerçekleşecek tarım ve sanayi hamlesi ülke ekonomisine, cari açığın giderilmesine büyük katkı sağlayacaktır. Geleceğimizin emin ellerde olacağına inancımızla hükümetin yönünü Çukurova’ya dönmesini, bölgemize bizim gözümüzle bakmasını beklediğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum.”

Etiketler: / / /

Kozan(Sis)da FETÖ/PDY Kapsamında 6 Memur Görevinden İhraç Edildi
675 sayılı KHK ile 9630 kamu personeli / memur ihraç edildi.
Otomobil  Koyun Sürüsüne çarptı 10 Koyun Telef Oldu
Kozan Adana karayolu Tırmıl mevkisinde meydana gelen kazada otomobil koyun sürüsünün içine daldı 10 koyun telef oldu.
Kozan(Sis) Belediye sporun Yeni Hocası Belli Oldu
Kozan Belediye spor’da teknik direktör Mersud Demirovic in istifası ile boşalan teknik direktörlük görevine Yavuz İncedal getirildi.
Başkan Sağmen’den bilgilendirme toplantısı
Kozan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanlığı üyeleriyle ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Salim Gültekin; “Her şeyden önce güven inşa ediyoruz”
Adana’da ve Kozan’da inşaat sektöründe önemli yatırımlara imza atan, kalitesi ve özgüven ile hemşerilerinin güvenini kazanan Özgül Gayrimenkul Kozan’a önemli...
Hekimoğlu Eczanesi Açıldı
Kozan merkezde eczane sayısına bir yenisi daha eklendi.
Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.
Gelin Arabası İle Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü 3 Yaralı
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında gelin arabası ile otomobil çarpıştı.Kazada 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.
Kozan(Sis) Belediyesi araç filosuna iki yeni çöp toplama kamyonu ekledi
Büyükşehir Yasası kapsamında 15 merkez mahallenin yanı sıra 88 kırsal mahalleye de hizmet götüren Kozan Belediyesi’nin çöp toplama kamyonları hizmet...
Kozan(Sis)’da kamyonet bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 Ölü
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatının kaybetti.
Orman Yangını Kontrol altına alındı
Kozan'da dün akşam başlayan orman yangını söndürme çalışmaları aralıksız havadan ve karadan devam ederken yangının sabah saatlerinde kontrol altına...
Kozan(Sis)’da  Orman Yangını
Kozan ‘da gece çıkan orman yangını rüzgarın etkisi ile büyüyor.Yangın nedeniyle 3 köy korku içersinde bekleyişleri devam ediyor.
Kozan(Sis)’da Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 Yaralı
Kozan'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü.2’si ağır üç kişi de yaralandı.
Öğrenci servisi ile Cezaevi minibüsü kaza yaptı: 5 yaralı
Kozan’da öğrenci servisi ile cezaevine ait minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında öğrenci servisinde bulunan beş öğrenci yaralandı.
Kozan(Sis)’da Traktör takla attı: 1 yaralı
Kozan’a bağlı Çandık mahallesinde traktör takla attı traktör sürücüsü yaralandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bal - Koz Web Tasarım