KOZAN HABER SİTESİNE VE KUYTUCAK KÖYÜNE HOŞ GELDİNİZ -

iOS 10’un 10 Yeni Özelliği

Apple’ın en yeni iOS sürümünün en önemli 10 özelliğini bu yazıda derledik. Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 10, geçtiğimiz Salı gününden itibaren uy 20 Eylül 2016

iOS 10’un 10 Yeni Özelliği

  • 29.09.2016
  • 424 kez okundu

iOS 10’un 10 Yeni Özelliği

Apple’ın en yeni iOS sürümünün en önemli 10 özelliğini bu yazıda derledik.

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 10, geçtiğimiz Salı gününden itibaren uyumlu iPhone, iPad ve iPod Touch modellerine dağıtılmaya başlandı. iOS 10’un en yeni sürümü, pek çok uygulama için yeni özellikler sunuyor.

Mesajlar

ios-10-mesajlarApple’ın dahili mesajlaşma uygulaması Mesajlar, iOS 10 ile birlikte yeni özelliklere kavuştu. Artık karşınızdakilere sticker’lar, animasyonlar ve daha büyük emoji’ler gönderebilirsiniz. Ayrıca gelen mesajlara, Tapback adı verilern Facebook’un beğeni sistemi gibi çalışan geri dönüşler yapabilirsiniz. Son olarak “emojileştirme” özelliği ile Mesajlar uygulaması yazdığınız mesajı tanıyor ve her kelimeyi, uygun emoji ile değiştirmenize olanak sağlıyor.

Bildirimler

iOS 10 ile birlikte cihazınıza gelen bildirimler ile kurabildiğiniz etkileşimler artırılmış. Artık bildirimlere tıklayarak cihazınıza gelen fotoğrafları ve vidoları anında görebilir veya gelen mesajları doğrudan yanıtlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bildirime tıklayıp uygulamayı açmak veya 3D touch ile bildirimin ön izlemesini açmak olacaktır.

Bildirim ekranını tek seferde temizleme seçeneği de nihayet iOS sistemine geldi. Temizleme butonuna 3D touch ile basarak tüm bildirim ekranını temizleyebilirsiniz. Bildirimleri tek tek temizleme seçeneği halen mevcut ve gelen e-postaları bildirim ekranından doğrudan silebilirsiniz.

Kilit Ekranı

Kilit ekranı da kullanımı kolaylaştırılan iOS özelliklerinden biri. Artık ekranı sağa kaydırarak widget paneline ulaşılabiliyor. Aynı özellik ana ekran için de geçerli ve Siri önerileri sayfası widget paneli ile değiştirilmiş. Ayrıca artık telefonunuzu elinize aldığında ekranın otomatik olarak aydınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Stok uygulamalar

Geçmiş iOS sürümlerinde silinemeyen stok Apple uygulamaları, yeni iOS sürümü ile artık kısıtlı da olsa silinebiliyor. Diğer uygulamaları sildiğiniz gibi stok uygulamaları da silebiliyorsunuz. Ancak bu uygulamalara ait veriler tam olarak cihazınızdan silinmiyor. Yine de ana ekranında uygulama kalabalığı görmek istemeyen kullanıcılar için sevindirici bir gelişme.

Denetim Merkezi

denetim-merkeziYeni denetim merkezinde artık iki panel mevcut. İlk panel, önceki iOS sürümlerinden tanıdığımız hızlı kontrol seçeneklerine sahip. Ancak müzik kontrolleri yeni panele taşınmış. Yeni müzik kontrolleri, oynatılan medyanın hangi uygulama içinde yer aldığını gösteriyor. İkinci panele geçiş yapmak içinse ekranı sağa kaydırmanız gerekiyor.

3D Touch

3d-touchiOS 10 ile birlikte 3D touch destekli cihazların yetenekleri artırılmış. Artık daha fazla Apple uygulaması 3D touch desteğine sahip. Örneğin takvim uygulamasına 3D touch ile bastığınızda takvim widget’ı açılıyor.

Denetim merkezinin alt kısmında yer alan araç tuşları da artık 3D touch destekli. Bu sayede el fenerini açtığınızda ışık gücünü değiştirebilirsiniz.

Apple Fotoğraflar

apple-fotograflarApple’ın yeni Fotoğraflar uygulaması, Google’ın rakip uygulamasından tanıdığımız bazı yeni özelliklere kavuştu. Yüz, ortam ve nesne tanıması, ayrıca mekan, aktivite ve kişilere özel akıllı gruplandırma gibi yeni özellikler Memories adlı yeni bir servis altında toplanmış. Ayrıca iOS 10, tüm bu özellikleri kendi içinde işleyebiliyor.

Apple Haritalar

Apple’ın harita konusunda Google’ı yakalamaya çalışma macerası devam ediyor. Yeni Haritalar uygulaması, trafik hakkında bilgi veriyor, kestirme yollar sunuyor ve yakın çevredeki mekanlara dair önerilerde bulunuyor.

Ayrıca kozmetik olarak yeni Haritalar uygulaması daha sade ve düzenli görünüyor. Arama bölmesi, hızlı yol tarifi seçeneği ile birlikte artık ekranın merkezinde yer alıyor.

Apple Müzik

apple-muzikApple’ın müzik servisi, kullanıcı dostu olmamakla suçlanıyordu. iOS 10 ile birlikte Apple, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmaya çalışmış.

Kullanıcılar kütüphanelerindeki müziklere artık daha kolay ulaşabiliyor ve kütüphaneyi düzenlemek kolaylaştırılmış. Ayrıca sadece indirilmiş müzikleri listeleyen yeni bir menü eklenmiş.

Yeni oynatma listeleri oluşturulduğunda, hangi şarkıları kütüphaneye ekleneceği ve cihazlar arası senkronizasyonda hangi şarkıların aktarılacağını da artık kullanıcılar belirleyebiliyor.

Siri

siriiOS 10 ile birlikte Siri neredeyse bütün uygulamalarda kullanılabilme potansiyeline kavuştu. Geliştiriciler artık kolaylıkla Siri’nin konuşma özelliğini ve yapay zekasını kendi uygulamalarına entegre edebilecek.

Siri ayrıca QuickType’a da entegre edilmiş. Bu sayede mesajlaşma esnasında kullanıcı geçmişini ve Siri destekli uygulama verilerini kullanarak daha yaratıcı kelime önerilerinde bulunabilecek.

Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Gmail Google+ PocketTechnopat YouTube kanalına abone olmak için tıklayın…

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

The Battle Over CollegeAdmissionEssay and How to Win It
The Battle Over CollegeAdmissionEssay and How to Win It The Battle Over College Admission Essay and How to Win It...
Welcome world
It’s my first article
Why No One Is Discussing WriteanEssay and What You Need to Do Right Now About It
Why No One Is Discussing WriteanEssay and What You Need to Do Right Now About It Up in Arms About...
Why Almost Everything You’ve Learned About WhatIsTermPaper Is Wrong and What You Should Know
Why Almost Everything You’ve Learned About WhatIsTermPaper Is Wrong and What You Should Know Overwhelmingly, again and again, scientific studies...
Greetings
This is my first post
Albert Schweitzer’s Life
This can obviously be an issue particularly if on-line specialist article writers won’t be hired for the occupation. Yet another...
Equally, one must be ready for an appointment.
Intimidation includes behaviors which can be centered on producing another person feel insufficient, or concentrate on shaming somebody else. Bullying...
How-to Publish and Offer a Speech That’ll Allow You To Get Clients
Then restrain the utilization of”I” in the start of the majority of sentences because it’s already apparent that the essay...
How to Get Into Stanford
During your teaching you’ll need to write many essays, and whilst the subjects as well as the times can vary,...
How to Boost Your Technical Writing Skills
Fortunately, you have come to the ideal place to find the best treatment for each one of these academic writing...
Science Issues for Research Papers
Be certain the essay you’re creating is what the teacher needs. Composing an educational document includes an inclusive study of...
Scholarships with June 2015 deadlines
On the opposite hand, there’s not anything wrong with obtaining assistance from a superb advisor on the proper describe structure....
Recognize Employees With Your 10 Ideas
To be able to create the argumentative composition specialist a wide variety of information regarding the occurrence ought to be...
The Very Best Free Flyer Templates Online
Good argumentation and discourse are crucial parts of the powerful article. Analytic documents normally utilize proofreadingonline.net the present tense. The...
The Effect of Fashion on Youngsters in Institution
The opening need to be composed in a couple of outlines, and should to clearly explain the subject that’ll be...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bal - Koz Web Tasarım