KOZAN HABER SİTESİNE VE KUYTUCAK KÖYÜNE HOŞ GELDİNİZ -

Sevgili Kaymakam İçin Veda Yemeği Verildi

Sevgili Kaymakam İçin Veda Yemeği Verildi

  • 19.08.2013
  • 982 kez okundu

Sevgili Kaymakam İçin Veda Yemeği Verildi

Kozan’da beş yıldır görev yapan ve tayini çıkan Kaymakam İzzettin Sevgili onuruna veda yemeği düzenlendi.

Kozan’da beş yıldır görev yapan ve tayini çıkan Kaymakam İzzettin Sevgili onuruna düzenlenen veda yemeğinde Kozan Belediye Meclisi’nin almış olduğu kararı ile kendisine fahri hemşerilik beratı verildi. Kaymakam Sevgili onuruna Kozan Belediyesi SODES Düşler Alemi’nde düzenlenen görkemli veda programında katılımcılara sunulan ikramların ardından program Kaymakam Sevgili’nin ilçedeki beş yıllık görev süresi içerisinde gerçekleştirdiği hizmetlerin slayt gösterisi eşliğinde sunumu ile başladı.

ÖZGAN: BİRLİK İÇİNDE ÇALIŞTIK

Kaymakam İzzettin Sevgili’nin ilçede güzel hizmetlere imza attığını kaydeden Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan, “Artık Sayın Kaymakamımız sadece kaymakamımız değil bizim kardeşimizdir. Kendisi ile beraber fikir alışverişinde bulunduk, projeler ürettik, bazen gece geç saatlerde köylere ziyarette bulunduk. Olması gerekende buydu. Burada gerçekten emekleri ve katkıları büyük hizmetleri gördük. Bugün de değerli kaymakamımıza uğurlama yemeği tertip ettik. Ben bunu veda yemeği olarak düşünmüyorum, bu yemek bir kardeş ve Kozanlı yemeğidir. Biz kendilerini ve ailesini unutmayacağız. İnşallah İzzettin Sevgili kardeşimde Kozan’ı unutmayacaklar. Bugün Sayın Kaymakamım İzzettin Sevgili’nin günü. Kozan Belediye Meclisinin almış olduğu kararı ile kendisine fahri hemşerilik payesi ve beratını takdim etmek istiyorum.” dedi.

SEVGİLİ: HİZMET EDERKEN BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ ALLAH RIZASIYDI

Aydın’ın efeler ilçesinden tayini çıkan Kozan Kaymakamı İzzettin Sevgili, “Beş yıldan beri Kozan’da görev yapıyorum. Bu çalışmalarım neticesinde Kozan Belediyesi meclisinin ittifakla sunmuş oldukları fahri hemşerilik ünvanından dolayı sizlerin adına onlara teşekkür ediyorum. Çünkü belediye başkanı ve meclis üyeleri sizlerin oyu ile seçilmiştir. Bundan sonra memnuniyetle Kozan’ın bu saatten sonra fahri hemşerisiyim. Bu gururu ve onuru ömür boyu taşıyacağım. Bende her ne kadar Siirtliysem bir o kadar da Kozanlıyım.” dedi.

Hizmetleri noktasında kurum ve kuruluşlar ile el ele vererek her köye hizmet götürdüklerini kaydeden Sevgili, “Bundan beş yıl önce 2008 yılının 7 Ağustos akşamı Kozan’a geldim ve göreve başladım. İlk gün KÖYDES projesi kapsamında Göller Yaylası’na gittim. Dönüş yolunda belediyemize ait kamyonlara rastladık. Ben muhtarıma bu kamyonların burada ne işi var diye sormuştum. Muhtar ise iş makinelerinin alt yapı çalışmalarında ve bir camiye katkı sunduğunu ifade ettiler. Belediye Başkanımızın bu güzel çalışmalarına o gün şahit oldum. O günden bugüne Belediye Başkanımız araç ve personelleri ile birlikte göreve başladığım günden bugüne ayırım olmaksızın bütün köylerimize hizmet ettik. Bütün araç gereç ve hizmetleri ile Sayın Belediye Başkanımız yanımızda oldular. Giderayak bu hakkın yerini bulmasını istiyorum.” şeklinde konuştu.

İlçedeki kurumlar arası uyumlu çalışmanın birtakım çıkar çevreler tarafından çekilemediğini ifade eden Kaymakam İzzettin Sevgili, “Bu hizmetleri yaparken hep birlikte ilçemizdeki kurumlar arasında bir uyum olmasın diyen kişilerde oldu. Yani Kaymakamlık Belediye ile iyi olmasın istediler ama biz bu durum karşısında aramızdaki safları daha sıklaştırdık. Kozanlı hemşerilerimize hep birlikte daha samimi bir şekilde hizmet etmeye başladık. Şunu da biliyoruz ki; “Gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar, dilleri var konuşmazlar, kalpleri mühürlü, her ne yaparsanız yapın o insanların kalpleri mühürlü ise onlara yaranamazsınız”. Biz bu makamda hiç kimseye özel bir şekilde yaranmak için bulunmadık. İnsanı eşrefi mahlükat yaratılmışların en yücesi olarak gördük. Halkımıza hizmet ederken birinci önceliğimiz Allah rızasıydı. İkinci önceliğimiz halkımızın huzuru, mutluluğu ve refahı idi. Üçüncü önceliğimiz ise canımızdan aziz bildiğimiz vatanımız için görevimizi hakikati ile görevimizi idrak etmeye çalıştık. Biz öyle olmaya çalıştık. Bu çalışmalarımızı zaman zaman çeşitli yerlere çekenlerde oldu. Biz hizmetlerimizi yaparken şu köy bu partiye oy verdi şeklinde değerlendirmedik. Eğer öyle olsaydı bugün bütün köylerimize ne kadar hizmet yapıldığını tek tek bilmezdim. Köy köy ve isim isim bütün köylerimize yapılan hizmetleri tek tek sayabilirim. Bu kişilerin ne kadar gaflet ve dalalet içerisinde olduklarını sizin takdirinize sunuyorum. Bu duygu ve düşünceler içerisinde beş yıl Kozan’da görev yaptım ve Kozan’ın suyundan ve ekmeğinden yedim. Eğer kızdığımız zaman zaman sesimizi yükselterek konuştuğumuz oldu ise bu asla bir kişiye veya özel bir sebepten dolayı değildir. Bu şekilde davranışımız olmuş ise eğer bunlar hizmetlerden dolayı olmuştur. Ancak bir şekilde hepinizin hakları bizlere geçti. Hepinizle helalleşmek istiyorum. Bundan dolayı benim sizlere bir hakkım geçtiyse eğer helali hoş olsun. Sizlerden haklarınızı helal etmenizi istiyorum.” şeklinde kaydetti.

Etkinlikte Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Adem Ersoy’da birer konuşma yaparak, Sevgili’ye hizmetleri için teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ve Kaymakam Sevgili’ye protokol, daire amirleri ve sivil toplum kuruluşları tarafından sunulan plaket ve hediyelerin ardından Kaymakam Sevgili programa katılan davetiler ile tek tek helalleşti. Helalleşme esnasında duygulu anların yaşandığı ve bazı muhtarlar ise gözyaşlarını tutamadı.

Veda programına AK Parti Adana Milletvekili Av. Mehmet Şükrü Erdinç, Vali Yardımcısı Fikret Deniz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, çevre ilçelerin kaymakamları, Kozanlı bürokratlar, STK temsilcileri, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, il genel ve belediye meclis üyeleri, şehit aileleri, kaymakamlık çalışanları, mahalle ve köy muhtarları ile Kozanlı vatandaşlar katıldı.

Etiketler: / / / / / /

Kozan(Sis)da FETÖ/PDY Kapsamında 6 Memur Görevinden İhraç Edildi
675 sayılı KHK ile 9630 kamu personeli / memur ihraç edildi.
Otomobil  Koyun Sürüsüne çarptı 10 Koyun Telef Oldu
Kozan Adana karayolu Tırmıl mevkisinde meydana gelen kazada otomobil koyun sürüsünün içine daldı 10 koyun telef oldu.
Kozan(Sis) Belediye sporun Yeni Hocası Belli Oldu
Kozan Belediye spor’da teknik direktör Mersud Demirovic in istifası ile boşalan teknik direktörlük görevine Yavuz İncedal getirildi.
Başkan Sağmen’den bilgilendirme toplantısı
Kozan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanlığı üyeleriyle ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Salim Gültekin; “Her şeyden önce güven inşa ediyoruz”
Adana’da ve Kozan’da inşaat sektöründe önemli yatırımlara imza atan, kalitesi ve özgüven ile hemşerilerinin güvenini kazanan Özgül Gayrimenkul Kozan’a önemli...
Hekimoğlu Eczanesi Açıldı
Kozan merkezde eczane sayısına bir yenisi daha eklendi.
Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.
Gelin Arabası İle Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü 3 Yaralı
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında gelin arabası ile otomobil çarpıştı.Kazada 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.
Kozan(Sis) Belediyesi araç filosuna iki yeni çöp toplama kamyonu ekledi
Büyükşehir Yasası kapsamında 15 merkez mahallenin yanı sıra 88 kırsal mahalleye de hizmet götüren Kozan Belediyesi’nin çöp toplama kamyonları hizmet...
Kozan(Sis)’da kamyonet bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 Ölü
Kozan’da meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatının kaybetti.
Orman Yangını Kontrol altına alındı
Kozan'da dün akşam başlayan orman yangını söndürme çalışmaları aralıksız havadan ve karadan devam ederken yangının sabah saatlerinde kontrol altına...
Kozan(Sis)’da  Orman Yangını
Kozan ‘da gece çıkan orman yangını rüzgarın etkisi ile büyüyor.Yangın nedeniyle 3 köy korku içersinde bekleyişleri devam ediyor.
Kozan(Sis)’da Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 Yaralı
Kozan'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü.2’si ağır üç kişi de yaralandı.
Öğrenci servisi ile Cezaevi minibüsü kaza yaptı: 5 yaralı
Kozan’da öğrenci servisi ile cezaevine ait minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında öğrenci servisinde bulunan beş öğrenci yaralandı.
Kozan(Sis)’da Traktör takla attı: 1 yaralı
Kozan’a bağlı Çandık mahallesinde traktör takla attı traktör sürücüsü yaralandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bal - Koz Web Tasarım